• baski-beton-gebze

Baskı Beton Uygulamaları

Baskı Beton (Baskı Beton / Baskılı Beton) tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir.

En mühim özelliği , tek tek döşenmiş taş görüntüsü sağlayan desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır.çok aşırı çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit ve başka bitkisel taşların tüm natürel görünümünü sağlayan PRESSBETON; seçenek özgürlüğü, mukavemet değerleri, antik etkisi ve uygulama süresi ile geleneklere ve kültüre saygılı en yeni beton teknolojisidir.

etraf düzenlemeleri, kent alanları, yöntemler, Alışveriş ve meslek merkezleri, Turistik tesisler, Parklar, Restorasyon alanları, Marina ve Rıhtımlar. Otoparklar, Akaryakıt istasyonları ,Bahçe düzenlemeleri ve iç mekanlar Baskı Beton’un uygulandığı alanlar arasındadır.

PRESSBETON\` un uygulanış, görünüş ve dayanıklılık açısından öteki eşyalara göre aşırı değişik özellikleri bulunmaktadır. PRESSBETON; dökülecek hususi beton ile aynı anda yüzeye uygulanan dolayısı ile betonla birlikte priz piyasa, yüksek mukavemetli, aşınıma ve darbelere dayanıklı ,tozumayan, leke tutmayan, kaydırmazlık veren,solmayan, sonuç şekilde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ,gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama teknolojisidir.

Baskı Beton uygulamasına , beton teknolojisindeki en son gelişmelerin aktarılması ve PRESSBETON malzemelerinin kalitesi PRESSBETON\`a sürekli bir dayanıklılık verdiğinden ; Baskı Beton’un ömrü belirli bir zamanla sınırlı değildir.

Baskı Beton bitkisel maddelerden oluşan çevre dostu PRESSBETON; sahada blok olarak uygulandığı için tek tek döşenmiş taş görüntüsü vermesine karşın, zeminde zaman geçtikçe oluşabilecek oturmalardan etkilenmez ve tıpkı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur. Tek tek döşenen bir materyal olmaması nedeniyle taş aralarının oynaması ,zamanla aralarda otların bitmesi bu gibi istenmeyen durumlar PRESSBETON için söz konusu değîldir.PRESSBETON\`un diğer bir avantajı da hazır bina malzemelerinin uygulanmasında ortaya çıkan detay sorunlarının kolaylıkla yerinde çözümlenebilmesi ile alan şartları ve mevsim koşullarına bağlı olarak ortalama 100 metre/gün/ekip uygulanabilmesidir.

Beton yüzeyine tatbik edilen renklendirici ve yüzey sertleştirici ( CSH , Colour Surface Hardener ) yardımıyla yüzey mukavemeti standart bir betona kıyasla ortalama 4 ile 8 kat daha arttırılabîlmektedir.tıpkı sürede CSH\`ın içerdiği pigmentlerin dış etkilere ve güneş ışığına dayanıklı olması da PRESSBETON\`un renklerinin hiç bir süre solmamasına ve ilk günkü halini korumasına sebep olur. Yüzey geçirgenliğini önlemek için tatbik edilen LSS (LSS , Low Solıd Sealer Betona sürekli yaş görüntüsü verir ) parlatıcı özelliğinin yanı sıra betona nüfuz ederek tüm gözenekleri kapattığından ( betonun soluk almasına mani olmamaktadır. ) ,donma çözülmeden dolayı oluşabilecek yüzey çatlaklarının oluşmasına mani olur ve tıpkı nedenle deniz suyu, rutubet, benzin, yağ, vb. maddelerden yüzeyin etkilenmemesini ve leke tutmamasını sağlar. ayrıca, beton içine katılan mukavemet arttırıcı fiber ( MFR , Mono Filament Reinforcing ) ve özel katkılar ( AEA , Air Entraining Agence ) sayesinde betonun mukavemeti ve dış etkilere dayanımı arttırılmaktadır.ingiliz standartları ( BS 5750 ,kısım 2 ) ,ıso 9002 ve En 29002 standartlarına müsait olarak hammaddeleri ve uygulama setleri ingiltere\`de üretilen ve ingiltere\`den ithal edilen PRESSBETON\`un tüm mekanik testleri oluşmuş ve ingiliz standartları enstitüsü (BSı) sebebi ile da onaylanmıştır.

PRESSBETON ; fiyatı, sağlamlığı, kalitesi, dekoratif olma niteliği ve uygulama hızı açısından başka karşınıza çıkabilecek bütün benzer yüzey kaplamalarına üstünlüğünü kanıtlayabilmiş alternatifi olmayan bir zemin kaplama sistemidir.

© Copyright  2015 - ÖZTEKİN SAHA BETON - Gebze / Kocaeli

  • Bu site Mb Bilişim tarafından inşa edilmiştir.