• derz-kesimi-gebze (600 x 399)

Derz Kesimi Gebze

Derz kesimi Gebze

Beton yapılarda, demir donatılı veya donatısız yüzeylerin  çıkartılması ve onarılması gibi yapısal değişikliklerin yapılması uygulamaları, derz kesimi Gebze ile yapılmaktadır.

Derz kesimi ile beton yüzeyin az bir kısmı zarar görebilmektedir.  Bu sebep ile birlikte ek  bir düzeltme işlemini basit bir şekilde biz tamamlayabilmekteyiz.  Derz kesimi Gebze, derz kesme makineleri  ile 40 cm ye kadar beton kesme işlemi yapılıp 40 cm üzeri uygulamalar için Karot ile 550 cm ye kadar beton kesme işlemi yapılabilmektedir.

Derz Kesimi Gebze Uygulama Alanları :

Havalandırma boşlukları

Şavt açılımları

Asfalt kesimleri ve onarımı

İnşaat derzleri

Kontrol derzleri

Dilatasyon derzleri

Merdiven boşlukları

Yağmurluk ve su kanalları

Derz, beton döşemelerin sürekliliği içinde yapılanarak düzenlenen düşey bir aradır. Derz kesimi Gebze olarak yapılanmamış  olanları çatlak olarak nitelendirebiliriz.  Derzler,  zemin betonlarını daha kolay imal etmek ve çatlaklara yol açabilecek gerilmeleri azaltmak amacı ile düzenlenmektedir. Derzler, aslında zemin betonlarında ortaya çıkan problemlerin büyük bir bölümünün kaynağıdır.

Köşeleri, araç tekerleklerinin baskısı ile kırılabilir.  Geniş derzler ve küçük sert tekerlekler , hasarı ağırlaştırır. Bu da işletme  içindeki forklift hızını azaltır, taşıma sırasında doğan hasarları arttırır. Yüksek standardların istendiği zemin betonlarında,  çatlak oluşumunu engellemek için , gerekli donatı (çelik tel, polipropilen elyaf ) ilave edilir; anoların yerleştirilmesine,yük aktarma demirlerinin konumuna ve betonun tesviyesine ayrıca özen gösterilir. Ağır hizmet gören zemin betonlarının derzlerinde, özel önlemler alınması gerekebilir.  Derz kesimi Gebze,  köşeleri profil korumalı derzler bu amaçla yapılanmaktadır.

Derzsiz Zemin Betonları

Geniş alanların dökümü kesme derz işlemi yapılmadan gerçekleştirilir ise  derzsiz zemin betonları elde edilir.  Daha çok soğuk hava depolarında,  gıda depolarında ve dağıtım merkezlerinde uygulanan bu sistem daha düşük derz bakım masrafları gerektirir.Depo içinde forklift trafiğini hızlandırır ve taşınan malzemede hasarı en aza indirir.

Bu tip zemin dizaynı seçilirken  belirli parametreler göz önünde bulundurulur :

-Yük durumuna bağlı olarak derzsiz zeminlerin geleneksel zemin betonlarına kıyasla ilk yatırım maliyetleri %10-20 daha yüksektir.

-Derzsiz zeminler en ucuz oldukları için değil en iyi zemin tipi oldukları için tercih edilirler.

-Derz bakım maliyetlerinin azalması ve depo içinde hızın-güvenliğin artması uzun sürede maliyet farkını karşılamaktadır.

Öztekin Saha Beton, derz kesimi Gebze  olarak siz müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hizmet  vermeye devam etmektedir.

Bu konuda daha çok bilgi almak veya şap uygulaması hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Müşteri memnuniyetini esas alan hizmet ilkesiyle derz kesimi gebze faaliyet alanlarını genişletmektedir.

© Copyright  2015 - ÖZTEKİN SAHA BETON - Gebze / Kocaeli

  • Bu site Mb Bilişim tarafından inşa edilmiştir.