Saha Beton Gebze

Saha beton Gebze konusunda; Saha beton tamamen bilgisayar kontrolü ile yapılmaktadır. Şöyle ki bilgisayarın malzeme ölçümü doğrultusunda belirlenen ve beton santrallerinde çırpılarak başka bir deyim ile karıştırılarak elde edilmektedir. İhtiyaç sahibine teslim edilirken bile henüz taze bir yapıda oluşu sebebi ile taze beton adı ile teslim edilmektedir. Saha betonun yapılma çeşitleri kuru saha beton ve yaş saha beton olmak üzere ikiye ayrılır. Bu beton çeşitlerine aynı zamanda hazır beton adı da verilmiştir. Çünkü insan gücünden faydalanmak yerine bilgisayarın avantajlarından faydalanarak üretilen bir beton çeşididir. Beton dökümü işlemi yapılmadan hemen önce yüzey için betona hazırlık işlemleri yapılmaktadır. Tabi beton hemen her inşaat işlemi sırasında gerekmektedir. Her işlem için saha betonu fakat farklı işlem sırası ve farklı malzeme ölçüleri ile yapılmaktadır. Saha beton genellikle beton üretim santrallerinde üretilmektedir. Saha beton Gebze ilçesinde santrallerde sağlanmaktadır.

Saha beton Gebze saha betonu, bina içi betonu, kat taban betonu ve yol betonu isimleri adı altında sağlanmaktadır. Zemin betonu yapılmadan önce zemin analizi yapılmaktadır. Zemin analizi yapıldıktan sonra gerekli olan malzemeler ve malzeme ölçüleri bilgisayar sayesinde düzenlenir ve özel karıştırma mikserleri ile karıştırılır. İlk olarak alan hakkında genel bakış için kroki yapılması sağlanır. Devamında gerekli olan işlemler sırası ile hesaplanarak yapılır. Bu gibi döküm öncesi işlemlere hazırlık işlemleri adı verilmektedir. Hazırlık işlemleri yapıldıktan sonra devamında asıl işleme geçmeden önce tekrardan gözden geçilir.

Saha beton işlemi için tamamen bütün işlemlerin yapımı her şeyi göz önünde bulundurularak yapılır. Örneğin büyük araçların yani kamyon, tır v.s. araçların ağırlığı bile işlem için gerekli olan malzemelere karar verilmesi sırasında göz önünde bulundurulmaktadır. Saha beton Gebze ile bütün beton döküm işlemlerinizi sıfır hata ile yapabilir ve bu sayede kusursuz bir şekilde önemli arz eden bu işleminizi sonlandırabilirisiniz. Bu işlem için tamamen bilgisayardan faydalanılıyor olunsa da kroki ve ölçüm gibi işlemleri de göz önünde bulundurmak gereklidir. Bu işlemi kolaylıkla ve hatasız bir şekilde sağlayabilmek için işlemlerin sırasına göre yapıldığına dikkat etmelisiniz.

Saha Beton Gebze hakkında fiyat ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© Copyright  2015 - ÖZTEKİN SAHA BETON - Gebze / Kocaeli

  • Bu site Mb Bilişim tarafından inşa edilmiştir.